Artık her yer buram buram teknoloji kokacak!

12.03.2017 04:18:53 tarihinde eklendi, 611 kez okundu
VR deneyimi şimdilerde farklı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.

VAQSO VR adındaki aygıt ile sanal gerçeklik cihazında değişitirilebilir kartuşlar kokuları kullanıyor. Oculus Rift yada HTC Vive ile sanal gerçeklik yolculuğuna çıkanlar artık değiştirilebilir kartuşlardaki kokuları kullanıyor.

Şuan hala gelişmekte olan ürün bu yıl piyasaya sürülmesi planlıyor. Japon medya raporları 5-10 farklı koku yükleyerek son sürümüyle piyasaya sürecek. Sanal gerçeklik dünyasını genişletmek için bir kulaklık setinin altına tutan bir kartuş yer alıyor.

VAQSO VR adındaki küçük harici aygıt ile artık ortamın kokusunu almak mümkün olacak. 3G çıktığında yapılan kokunu gönder espirileri bir nevi bugün gerçek oluyor. Sanal gerçeklik dünyasının sınırlı olmadığını görmek ilerde farklı teknolojileri göreceğimize de işaret ediyor

. Jajonya merkezli şirket bir sanal gerçekliği bir adım ileriye götürerek ortamın kokusunu almanızı sağlayarak öne çıkıyor ancak bunu yapan ilk şirket olmadığını belirtmek lazım. Çünkü daha önce farklı firmalar bunlara benzer projeler ile çıkmış ancak piyasada yer almamıştı.

VAQSO VR ile koku dönemi!
Peki nasıl oluyorda kokuyu getiriyor. Pazarda yer alan PlayStation VR, HTC Vive ve Oculus Rift gibi birçok sanal gerçeklik başlığına takılan VAQSO VR aslında küçük bir aygıt. Oyunda yer alan silah ateşlediğiniz barut kokusunu da almanıza olanak sağlayabiliyor.Sanal maceraları için daha fazla koku çeşidinin planlandığı belirtiliyor. Bununla birlikte üreticilerin bu yıl içerisinde bunu dahil edip piyasaa sürülmesi bekleniyor.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS