Ortopedik engelli Selen sorun oldu

13.03.2017 03:36:40 tarihinde eklendi, 690 kez okundu
Antalya´da sınıf arkadaşlarına zarar verdiği iddia edilen 7 yaşındaki ortopedik engelli Selen

 sınıf arkadaşlarına zarar verdiği iddia edilen 7 yaşındaki ortopedik engelli Selen, diğer öğrencilerin velileri tarafından istenmiyor.

Milli Eğitim soruna çözüm bulmaya çalışıyor Muratpaşa ilçesi Piri Reis İlköğretim Okulu'nda öğrenci velileri arasında engelli öğrenci tartışması yaşanıyor.

Cevat Sargın ve Yıldız Albayrak Sargın çiftinin 7 yaşındaki ortopedik engelli kızları Selen Sargın diğer öğrenciler ve veliler tarafından dışlandı.

Yüzde 30 ortopedik engeli olduğu için dışlandığı öne sürülen öğrencinin engelliler okuluna gönderilmesi isteniyor

. Aile bunu kabul etmeyince diğer veliler çocuklarını okula göndermemeye başladı.


Sargın Ailesi çocuklarının okul çağına gelmesiyle birlikte sorun yaşamaya başladıklarını iddia etti.

Psikolojik danışmanlık yapan Cevat Sargın, kızının geçirdikleri trafik kazasının ardından ortopedik engelli kaldığını, güzel bir anaokulu süreci yaşadığını belirterek, "İlkokula başladıktan sonra ilkokul öğretmeni çocuğumuzu Geçen yılki soruşturmada öğretmen taçlandırıldı

. Öğretmen problemi sürdürmeye devam etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, çoğunluğun dediği doğrudur mantığıyla olayı kapatmaya gitti" dedi.

Öğretmenin çocuğunu sınıfa almadığını iddia eden baba Sargın, "Sesimizi duyurmak istiyoruz. Sonuç alamazsak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar konuyu taşıyacağız.

Umarım bu ayıp kısa sürede temizlenir" diye konuştu. Anne Yıldız Albayrak Sargın da engelli öğrencilerin ihmal edildiğini ileri sürerek şunları söyledi: "Adı kaynaştırma eğitimi ama uygulanan ayrıştırma eğitimidir. Engelli çocuk, bir birey olarak okula kabul edilmiyor.

Rapor alındıktan sonra bu çocukların hayatı bitiyor.

Kızımın yüzde 30 kabul etmedi. Çocuğu okuldan göndermek için her türlü suistimali yaptı. Duygusal istismar uyguluyor, dışlıyor, velileri kışkırtıyor. Şu an kızım ikinci sınıfta

. Geçen yıl da aynı problemler oldu.yürüme engeli var. Başka okula nakil olması problemi çözmeyecek."

VElİLER ŞİKAYETÇİ
Öğrenci velilerinden Mehmet Duran, torununun Selen ile aynı sınıfta olduğunu dile getirerek, "Biz engelli bir öğrenciyi yadırgamıyoruz. Ama çok büyük rahatsızlık çekiyoruz.

Torunumu korkudan okula gönderemiyorum. Akşam çocuk ağlayarak geliyor.

Bütün çocuklar rahatsız" diye konuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS